Ábeles karetní hry

Karetní hry a karty vůbec vznikly v Orientu pravděpodobně v Číně. Do Evropy se dostaly s Araby, kteří pronikali do Evropy. První hry hrané v Evropě se datují kolem roku 1380, hrají se zde tedy již více než 600 let.
Za tu dobu doznaly karty značných obměn, od čínských peněžních, dominových a šachových karet, přes obrázkové, číselné až k nejpoužívanějším piketovým kartám.
Rovněž pravidla se měnila od jednoduchých až po velmi komplikované. Karetní hry jsou hazardní, kde záleží úplně nebo převážně na náhodě, ale i takové, kde je k výhře třeba zapojit mozek a pořádně s ním zacloumat.
Svůj důvtip cvičil karetní hrou nejen prostý lid, vojáci, či hospodští povaleči, ale i měšťané, šlechta či dokonce králové.

Na těchto stránkách naleznete pravidla karetních her z celého světa, vždyť většina zemí a národů má svoji vlastní hru, o které tvrdí, že je nejlepší na světě.

K výběru hry můžete použít abecední seznam her

Pro příznivce karet máme dobrou zprávu - ACP - Asociace karetních hráčů vytvořila žebříček nejlepších hráčů. Více naleznete na stránkách ACP


Zapište se prosím do naší knihy návštěv